להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


מהי הומאופתיה?

מהי הומאופתיה קלאסית?

הומאופתיה קלאסית הינה שיטת טיפול הוליסטית המעוררת את כוחות הריפוי הטמונים באדם  ובכך מאפשרת לו להיות בבריאות שלמה (גופנית  נפשית מנטלית ורוחנית).
ההומאופתיה הינה שיטת ריפוי מדעית  אשר נתגלתה ופותחה לפני כ-200 שנה באירופה על ידי ד"ר סמואל הנמן.
ההומאופתיה הקלאסית מתייחסת לאדם כמכלול שלם, כלומר יש קשר הדוק בין כל חלקי הגוף והנפש ואין להפרידם.
התופעות והסימפטומים הגופניים והרגשיים המופיעים אצל האדם הינם אלא ביטוי של חוסר איזון בגוף. כאשר קיים חוסר איזון פנימי, האדם מבטא זאת על ידי הוצאת סמפטומים (סימן מחלה או תופעה) שונים, הן גופניים והן נפשיים ורגשיים. כאשר מופיעים סימפטומים ישנן מספר דרכים לטפל בהם. דרך אחת היא לטפל בסימפטום בלבד, ללא כל התייחסות לאדם כמכלול שלם. דרך אחרת היא לטפל באדם כמכלול שלם המבטא חוסר איזון פנימי כלשהו. לדוגמא, נאמר שמופיעה פריחה בעור. ניתן לטפל בפריחה בלבד על ידי כך שמורחים משחה המיועדת לסוג הפריחה שהופיעה. בדרך כלל אותה משחה ניתנת לכל מי שיש לו את אותו סוג של פריחה. דרך אחרת לטפל בפריחה היא לתת טיפול לאדם כולו, כמכלול שלם, טיפול שיחזק את אותו אדם ויאפשר לו להתמודד בעצמו עם הסימפטום ובעצם להבריא את עצמו.
 
מטרת הטיפול ההומאופתי היא לעורר ולחזק את כוחות הריפוי הטבעיים הקיימים כבר בגופנו. כוחות אלו הם המרפאים את המחלות והתופעות השונות ומאפשרים התמודדות עתידית קלה יותר.
 
עקרונות ההומאופתיה
1.דומה מרפא דומה (הומו = דומה, פתוס = סבל) -  חומר שגורם להופעות סימפטומים שונים באדם בריא מרפא את אותם הסימפטומים באדם חולה .
לדוגמא אדם הנעקץ מדבורה סובל מנפיחות ואודם וכאבים עזים על פני העור, כאשר אדם חולה הסובל מסימפטומים עוריים הדומים לאלו הנגרמים מעקיצת דבורה , יקבל את התרופה ההומאופתית המופקת מדבורה וכך יחלים ממחלתו.
 
2.טיפול אישי וכוללני-  הטיפול ההומאופתי מתייחס למכלול הסימפטומים של האדם בכל הרמות (הגופנית הנפשית והמנטאלית), כאל יחידה אחת כוללת הנגרמת מסיבה שורשית וייחודית לאותו האדם ולכן  היות והטיפול הוא באדם כולו, ולכל אדם יש את המאפיינים הייחודים לו, התרופה מותאמת באופן אישי לכל אדם ואדם.
לפיכך יתכן ששני אנשים בעלי אבחנה רפואית זהה עשויים לקבל שתי תרופות הומאופתיות שונות.
 
3. המנה המינימלית – השאיפה לתת את המינון העדין ביותר ,כמה שפחות פעמים .על מנת להשיב את האדם החולה לבריאות עד כמה שניתן.
 
 
 
מהו תהליך הומאופתי:
 
הטיפול ההומאופתי הוא תהליך יסודי ועמוק. אשר מורכב משלבים שונים כאשר כל שלב מקרב אותנו יותר  ויותר אל הבריאות. מעצם היותו טיפול יסודי ועמוק התהליך דורש מחוייבות  הן מצד החולה והן מצד המטפל.
 
בפגישה הראשונה נעשה איבחון רחב ומעמיק שבסופו מותאמת תרופה הומאופתית.
לאחר הפגישה הראשונה פגישות מעקב מתקיימות בתדירות של כפעם בחודש וחצי בחודשי הטיפול הראשונים עם ירידה בתדירות הפגישות בהמשך.
 
 
 
למי זה מתאים:
הטיפול ההומיאופתי מתאים בכל שלבי החיים: החל מההריון, דרך הלידה, ינקות, ילדות, התבגרות, בגרות וכלה בגיל הזהב.
ניתן לקרוא מאמרים שונים באתר, או ליצור קשר לגבי שאלה ספציפית ב"צור קשר" .
 

 

  
רמדי הומאופתית
 
תמר ויוגב גלאם - הומאופטיה, אימון לבריאות ואיכות חיים וסדנאות, מודיעין.    טל: 08-9703283,  דוא"ל:  glam.healthway@gmail.com 
Design: Edna Ricklin's Studio
הקמת אתרים  בניית אתרים Webfocus